Jeśli podoba Ci się wspinaczka, chcesz spróbować tego sportu, jednak nie potrafisz się przełamać, boisz się, że nie dasz rady, to to jest propozycja dla Ciebie.

Strach jest w tym sporcie niezbędny, to on najlepiej dba o nasze bezpieczeństwo, jednak jeśli nie potrafimy nad nim zapanować może nas znacząco ograniczać i utrudniać rozwój. By być bezpiecznym trzeba przede wszystkim być spokojnym. Ta zasada dotyczy nie tylko wspinaczki, a wszystkich sytuacji stresogennych, jak choćby prowadzenia auta, czy rozwiązywania problemów zawodowych czy życiowych. Oswojenie się ze stresem pozwala pokonywać własne słabości i rozwijać się, a wspinanie jest doskonałym treningiem dla ciała, ale przede wszystkim dla umysłu. Opanowanie wypracowane podczas wspinaczki przekłada się na wszystkie aspekty życia, dlatego warto nauczyć się panować nad własnymi lękami i przyzwyczajać się do adrenaliny. Program Bezpieczna Adrenalina realizuję w kilku wariantach, np jako wspinanie indywidualne, rodzinne, grupowe. W zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości dobieram optymalny program, miejsce i czas jego realizacji.

W tym cyklu szkoleń zajmujemy się:

  • Budowaniem zaufania do sprzętu i własnych umiejętności posługiwania się nim.
  • Oswajaniem się z wysokością i przestrzenią.
  • Przyswojeniem zasad bezpieczeństwa podczas wspinaczki.
  • Poznaniem technik poruszania się w skale.
  • Pokonywaniem swoich lęków i ograniczeń.

Zazwyczaj kończymy samodzielnymi zjazdami na linie co powoduje eksplozje endorfin, zamiast zabójczego poziomu adrenaliny.

Plan działania

Zarówno ABC Wspinania jak i Bezpieczną Adrenalinę można połączyć w jeden spójny program. Wszystko zależy od tego jakie są Twoje potrzeby i możliwości, moim celem jest przede wszystkim łagodne wprowadzenie do świata wspinaczki. Termin, czas trwania, zakres i miejsce ustalam zawsze indywidualnie, może to być jedno popołudnie, cały weekend w skałach lub kilka spotkań na ścianie wspinaczkowej. Jeśli nie masz z kim się wspinać ja będę Twoim pierwszym partnerem wspinaczkowym, a jeśli chcesz wspinać się ze swoimi przyjaciółmi to tym lepiej- nigdy za wiele dobrego towarzystwa!

Muszę przyznać, że uwielbiam prowadzić te zajęcia w formie rodzinnego wspinania, gdzie dzieciaki razem z rodzicami uczą się współpracy, aktywnie spędzają wspólny czas i umacniają więzi. Widok szczęśliwych rodzin po całym dniu w pięknych skałach jest dla mnie największą satysfakcją.

Niezbędne wyposażenie

Zapewniam cały niezbędny sprzęt wspinaczkowy, Ty musisz mieć jedynie strój sportowy i wygodne buty. W zależności od pory roku i miejsca w którym zdecydujemy się działać mogą być potrzebne takie drobiazgi jak cieplejsze ubranie, czy termos z ciepłym lub zimnym napojem- wszystkie detale dogrywamy przed wyruszeniem na wspólną wspinaczkę.